5 blogów książkowych, które musisz znać

Zapraszam na kolejną, drugą już dawkę linków, które należy odwiedzić. 5 blogów, każdy z nich związany z czytelnictwem i kulturą, każdy jest gwarancją wspaniałej dawki wiedzy, ciekawostek i rozrywki. Oto subiektywne zestawienie  blogów książkowych, które powinieneś znać.

 

Miejsce nr 1: Skrytka na kulturę – sympatyczna Magdalena ma w sieci swoją skrytkę, miejsce do którego na pewno zajrzycie z wielką przyjemnością. W jej kryjówce, jest kolorowo, przytulnie i niepowtarzalnie. Od czasu do czasu twórczyni bloga zaprosi Was na coś słodkiego, a do przepysznego ciastka zaproponuje Wam uderzeniową dawkę kultury – doskonałe recenzje książek, ale również kilka ciekawostek o musicalach i kinie. Zdecydowanie jest to blog, który warto znać.

 

 

Miejsce nr 2: Slow Reading  czyli gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Czytasz książki, ale czy rozumiesz to co autorzy próbują Ci w nich przekazać? Czy czytasz świadomie i ze zrozumieniem? Ania z bloga Slow Reading  proponuje Ci, żebyś odrobinę zwolnił, skupił swoje myśli, pozwolił im się nieco uspokoić, żebyś w pełni świadomie dobierał treści którymi się otaczasz . O uważnym czytaniu i doskonałych działach literackich przeczytasz u Ani, która jako jedyna, zachęciła mnie do ” 13 pięter” Springera. Zdecydowanie – musisz poznać to miejsce.

 

 

Miejsce nr 3: Bookiecik – blog Dominiki, który bije rekordy popularności. Zupełnie nie wiem jak to możliwe, ale jeszcze kilka dni temu na jej fanpage’u  widniało ponad 1400 odbiorców, dziś jest ich ponad 2000!  Dominika, czyta z prędkością światła, w związku z czym recenzje na jej blogu pojawiają się z dużą regularnością. Do tego ten styl, ten polot! Autorka bloga, która jak sama mówi jeszcze do niedawna zaczytywała się w thillerach i kryminałach, zaczęła sięgać na nieco inną półkę i chwała Bogu! Reportaże, literatura klasyczna i literatura piękna czekają na Was na stronie Dominiki, która uwierzcie mi – ma dar do wyczuwania doskonałych tytułów na odległość. Jestem przekonana, że to miejsce Was oczaruje. A! Zapomniała bym dodać, że odwiedzając Bookiecik będziecie mieli szansę zobaczyć jedne z najpiękniejszych zdjęć w książkowej blogosferze 🙂

 

 

Miejsce nr 4: Cocteau & Co.  – blog z lekkim posmakiem Francji, czyli miejsca skąd nadaje do nas autorka – historyczka sztuki, u której oprócz książek odnajdziecie wpisy poświęcone szeroko pojętej kulturze. Mamy tu kino, teatr film i sztukę. Jeśli jednak o sferę książkową chodzi, to należy przyznać, że autorka bloga dobiera swoje lektury z rozwagą. Dostrzegam tu dużą wrażliwość emocjonalną i inteligencję. Na blogu odnajdziecie w większości literaturę piękną, która piękna jest naprawdę, zostaniecie oprowadzeni po świecie min. Zośki Papużanki ,  Rupi Kaur  oraz Umberto Eco. Radzę nie zwlekać i odwiedzić to miejsce jak najszybciej, jestem pewna, że nie pożałujecie tej wizyty.

 

 

Miejsce nr 5: Osiński – tak zwyczajnie. Po ludzku. Co tu dużo mówić, jedyny mężczyzna w zestawieniu, który godnie reprezentuje swoją płeć. Osiński (czyli Radosław) na blogu dzieli się z Wami nie tylko literaturą, ale również filami i muzyką, a także wpisami zupełnie innej kategorii. Autor bloga chętnie podrzuca swoim czytelnikom wartościowe cytaty, które zdecydowanie świadczą o jego wrażliwości. Lubi Orbitowskiego  bo jak sam mówi, odnajduje w nim wiele podobieństw do własnej osoby, ale nie pogardzi również Żulczykiem.  Jak stwierdził jeden z odbiorców bloga – „Osiński trafia w punkt jak żądło osy” i faktycznie – coś w tym jest 🙂

 

 

Tyle na dzisiaj. Które z zaproponowanych przeze mnie miejsc wydało Ci się interesujące? Może przytoczone blogi są Ci znane?

A może Ty masz ochotę, podzielić się ze mną swoimi ulubionymi blogami książkowymi? Zapraszam 🙂

Aga
Witaj! Mam na imię Agnieszka, z zawodu jestem pielęgniarką, a moją największą pasją w życiu są książki. Jestem w stanie zakochać się w każdym gatunku literackim, dlatego też nie mam ulubionego nurtu, czytam dużo, dla przyjemności i z wielką radością. Na blogu przedstawiam Ci subiektywne spojrzenie na poszczególne tytuły, licząc na Twoje zainteresowanie i ciekawą dyskusję. Pozdrawiam!
 • Nie znam żadnego 🙂 Mimo, ze zaglądam na kilka typowo ksiązkowych, na te jeszcze nie trafiłam 🙂

  • Blogosfera jest obfita w blogi książkowe 🙂 Zapewniam, że podane przeze mnie we wpisie, są godne uwagi 🙂

 • Aga, bardzo mi miło, że doceniasz to, co robię 🙂 Mam nadzieję, że dalej będziemy się wzajemnie inspirować (i innych! :)) do czytania dobrych książek 🙂 Z wymienionych tu blogów znam i zaglądam do Cocteau & Co., ale dzięki za namiary też na inne!

 • Z podanych tu nie znam żadnego.

 • Znam dwa z wymienionych i uwielbiam! Resztę zaraz poznam!:)

  • Życzę miłego buszowania 🙂

   • Już znalazłam coś dla siebie:) Bookiecik- nie wiem jak mogłam wcześniej na tego bloga nie trafić;))

 • O, okazuje się, że znam prawie wszystkie 🙂 i zaraz zajrzę do tych, których jeszcze nie znam!

 • Niektóre z tych blogów znam. Ale… slow reading – już biegnę sprawdzić!

 • Dziękuję serdecznie za wyróżnienie! Sama również chętnie zajrzę na inne blogi, które polecasz, a których jeszcze nie znam, chociaż w tym zestawieniu to mniejszość. 🙂

 • Potwierdzam – „Bookiecik” jest jednym z najlepszych literackich blogów. Czytam regularnie.

 • Pingback: Bajaderka kulturalna #14 - Skrytka na kulturę()

 • Mea Culpa/ Z książką do łóżka

  Uwielbiam wszystkie te blogi! Nie znałam jednego, ale dzięki Tobie już to nadrobiłam! 🙂
  Są to blogi bardzo wartościowe, a ich autorki bardzo wyjątkowe, jeśli chodzi o dobór lektur 🙂

 • Iza z CzytanieRozwija.pl

  Też bardzo lubię Bookiecik 🙂
  Przesympatyczna osoba go prowadzi.
  Zabrakło mi tutaj tylko „Na kanapie u Marty Mrowiec”